Informacje w naszym portalu

Wynajmowanie samochodów ekskluzywnych

na naszej stronie znajdziesz porady i wskazówki, jak wynająć ekskluzywny samochód

Ubezpieczenie wynajmowanych samochodów

Infoemacje dotyczące ubezpieczeń wynajmowyanch samochodów

ABC wynajmowania aut - podstawy

Na naszym portalu znajdą się informacje dla początkujących o wynajmie aut

Nasze porady


Ubezpieczenie samochodu

Większość samochodów ma w cenie zawartą opłatę OC, jednak warto wiedzieć, że za ubezpieczenie autocasco należy uiścić dodatkową opłatę. Naszym zdaniem warto wykupić ubezpieczenie AC, bowiem daje ono możliwość pokrycia kosztów związanych z naprawą samochodu na skutek wszelkich wypadków drogowych niezależnie od winy prowadzącego. Informacje odnośnie ubezpieczeń samochodów w danej…

Zobacz więcej

Warunki wypożyczenia samochodu

Zazwyczaj firmy wymagają, aby ich przyszły klient spełniał kilka warunków. Przede wszystkim powinien mieć ważne prawo jazdy (ważne min. 1 rok), aktualny dowód osobisty i ukończenie 21 lat. Dobra wypożyczalnia o wszelkich wymaganiach, jakie klient musi spełnić, informuje na stronie internetowej, warto więc przed podjęciem decyzji zerknąć do sekcji „regulamin”,…

Zobacz więcej

Jak wynająć samochód?

Jeśli chcemy wypożyczyć samochód, należy go wcześniej zarezerwować. Większość firm wymaga, aby klient wcześniej poprzez formularz na stronie lub telefonicznie dokonał rezerwacji auta. Zapoznajmy się również z wymaganiami, jakie stawia przed nami wypożyczalnia samochodów. Są to przede wszystkim kwestie związane z wiekiem i długością okresu posiadania prawa jazdy. Warto dokładnie…

Zobacz więcej

Wynajem aut


wynajem aut poznańWynajem aut poznań staje się coraz bardziej modne i popularne, szczególnie wśród turystów. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ do miejsca docelowego nie trzeba podróżować własnym środkiem transportu (można wybrać wygodniejszą opcję, np. podróż samolotem, czy pociągiem), a już na miejscu skorzystać z wypożyczalni aut. W niniejszym artykule przedstawiamy kilka podstawowych informacji na temat wynajmowania samochodów. Wskazówki te będą przydatne nie tylko dla osób, które jeszcze nigdy nie wynajmowały auta, ale również dla bardziej doświadczonych. Zapraszamy do dalszej części artykułu.

Na co zwrócić uwagę przy wypożyczaniu samochodu?

Ubezpieczenie samochodu

Zanim wypożyczymy samochód, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. M.in. należy zorientować się, czy w cenie wypożyczenie uwzględnione jest ubezpieczenie OC i AC. Warto także zapytać, czy naliczana jest opłata dodatkowa za przekroczenie przydzielonego dziennego limitu kilometrów.

Dopłata za kierowcę

Kolejną kwestią jest dopłata za drugiego kierowcę. Większość wypożyczalni ogranicza klientów w taki sposób, że daje możliwość prowadzenia pojazdu jedynie osobie, która wypożyczyła samochód, a za drugiego kierowcę, należy uiścić dodatkową opłatę. Warto więc zorientować się, jak ta kwestia wygląda w firmie, w której chcemy wypożyczyć auto.

Samochód dopasowany do naszych potrzeb

Jeśli chcemy wypożyczyć samochód, warto zwrócić uwagę na to, jaki samochód będzie dla nas najbardziej odpowiedni. Przede wszystkim określmy, jaki jest cel wypożyczenia i czego wymagamy od samochodu. Jeśli więc zamierzamy dużo jeździć po mieście i robić krótkie trasy, warto zastanowić się nad wypożyczeniem samochodu z mniejszym spalaniem, który równocześnie nie musi być wysokiej klasy. Jeśli natomiast mamy w zamiarze pokonywać dłuższe trasy i spędzać w aucie więcej czasu, powinniśmy wziąć pod uwagę samochód wyższej klasy, który spalanie może mieć wyższe, co jednak na długich trasach będzie korzystne. Warto także zastanowić się ile osób będzie podróżowało samochodem, czy będziemy mieć ze sobą bagaże i dopiero wtedy można podjąć decyzję o wyborze samochodu.

Test samochodu

Zanim zdecydujemy się na konkretny model, dobrym pomysłem będzie krótki test samochodu – jak się w nim czujemy, czy jest dla nas wygodny, czy lekko się prowadzi. Zazwyczaj wypożyczalnie zgadzają na tego rodzaju sprawdzenie.

Stan techniczny samochodu

Jeszcze jedna kwestia, na którą warto zwrócić uwagę, to stan techniczny pojazdu przed wypożyczeniem. Warto dokładnie obejrzeć auto – zwróćmy uwagę na karoserię, płyny eksploatacyjne, opony. Nie zapomnijmy dokładnie sprawdzić, czy faktyczny stan licznika zgodny jest z tym zapisanym w umowie. Dla nikogo bowiem nie jest zaskoczeniem, że wypożyczalnie wymagają, by odstawiony samochód znajdował się w dokładnie takim stanie, w jakim został wynajęty.

Jakie warunki należy spełnić, aby wypożyczyć samochód?

Większość wypożyczalni wymaga od swoich kierowców spełnienia trzech podstawowych warunków – osoba wypożyczająca powinna mieć ukończony 21. rok życia, powinna także posiadać prawo jazdy, które ważne jest od przynajmniej roku, a także mieć ze sobą ważny dokument tożsamości. Warto wiedzieć, że firmy wynajmujące auta mogą mieć swoje indywidualne kryteria wypożyczenia, może zdarzyć się np., że możliwość wypożyczenia samochodu przysługuje osobom powyżej 25 lat. Wcześniej warto sprawdzić te kwestie – najlepiej sięgnąć do regulaminu, który zazwyczaj znajduje się na stronie internetowej.

Od czego zależy cena wynajmu?

Cena wynajmu zależy przede wszystkim od klasy samochodu oraz czasu wynajmu. Im dłuższy jest termin wypożyczenia auta, tym cena jest niższa. Zanim zdecydujemy się na konkretny model, należy dobrze zastanowić się, czy akurat potrzebujemy samochodu wysokiej klasy, czy zadowolimy się nieco uboższym modelem. Wszystko oczywiście zależy od przeznaczenia auta, a także naszych wymagań. Zawsze warto negocjować z firmą, a być może uda się zdobyć atrakcyjny rabat.